CORANA VİRÜS EVDE ANTRENMAN

Merhaba arkadaşlar cümleten selamun aleykum , bu videoda , evde nasıl spor yapılır , gelir seviyenize göre evde spor yapmak için hangi spor ekipmanlarını temin etmelisiniz , bundan bahsedicem , konumuza geçmeden önce fitness uzaktan eğitimde  3 ay yada 4 aylık tüm paketleri 200 tl gibi cüzzi bir rakam ile satın alabilirsiniz ve aldığınız bu paketi ister evde ister salonlar açıldığı zaman kullanmaya başlayabilirsiniz. Bu indirim süresi sadece 1 ay geçerli olacaktır.

evde antrenman corana virüs

Şimdi öncelikle dünyayı kasıp kavuran virüs nedeniyle evde kaldığımız bu dönemlerde , benim kişisel görüşüm en az 2 en fazla 5 ay spor salonlarının açılmayacağı yönünde arkadaşlar, yani buda demek oluyor ki siz zayıflamaya çalışanlar veya vücudunu değiştirmeye çalışanlar , evde oturup yiyip içip yatıp spor yapmadığınız sürece , hem vücudunuz ciddi anlamda kendini bırakacak ve var olan kaslarınız küçülmeye , yada varolan kilonuz daha çok yağlanmaya başlayıp ciddi bir kilo alacaksınız. Bununla beraber sağlık açısından spor yapmadığınız ve spor yapmamaktan kaynaklı olarak gelişen ve psikolojik bir şey olan beslenmenizede dikkat etmeyeceksiniz. Yapılan tüm araştırmalar spor yapmayan kişilerin beslenmelerine de dikkat etmediğini göstermektedir. Ayrıca bunların sonucunda bağışıklık sisteminizde olumsuz etkilenecektir. İşte tam da bu noktada evde antrenman yapmak için size birkaç önerim var.

evde antrenman alet evde spor aletleri evde dambıl seti

Öncelikle evde hiç maddi durumunuz yok ise su şişeleri ile bile antrenman yapabilirsiniz internette bununla alakalı yüzlerce video var fakat , 15 senedir bu işi yapan bir kişi olarak benim gördüğüm , evde  ekipmanı olmayan bir kişi , bu tarz şişelerle spor yapması en fazla birkaç gün sürüyor ve daha sonra bırakıyor.

O yüzden en az bütçe ile evinize bir dambıl seti ve eğer imkanınız varsa ayarlanabilir bir göğüs sehpası alırsanız en azından bir çok egzersizi yapabilir ve evinizin bir odasında böyle bir spor köşesinin olduğunu bildiğinizden bu sizi motive edebilir , böylece daha sık spor yapabilirsiniz. Ayrıca zaten aerobic anlamda karın kası ve diğer minderde yapılan egzersizleri heryerde bulabiliyorsunuz onlarıda yaparak formda kalabilrisiniz.

Eğer maddi durumunuzu bir tık daha arttırabilirseniz , bu tarz bir alet kombinasyonu alarakta spor salonundaki nerdeyse %70 tüm hareketleri yapabilirsiniz.

Yani kısacası arkadaşlar , en düşük bütçe ve en yüksek bütçe ile evde yapabileceğiniz şeyler bunlar. Bunlarıda fiyatları yükselmeden hepsiburada.com ‘ dan satın alabilir ve hemen spora başlayabilirsiniz.

İsterseniz ev için profesyonel bir antrenman programı satın alırsınız isterseniz kendi bildiğiniz kadarını yaparsınız orası size ve sizin bütçenize kalmış bir şey. Bunun dışında maalesef evde yapabileceğiniz pekte bir şey yok.

Videoyu beğenip kanala abone olmayı ihmal etmeyin esselamu aleykum ve rahmetullah

İlgili blog gönderileri