Bir Haftada 5 Kilo Vermek İçin Ne Yapmalıyım?

Bir Haftada 5 Kilo Vermek İçin Ne Yapmalıyım?

Sağlıklı bir şekilde kilo vermek kişilerin en çok istediği yöntemler arasında yer alır. Bir haftada 5 kilo vermek oldukça riskli olmasına rağmen sık sık yapılmadığı sürece herhangi bir sorun teşkil etmez. Genel anlamda bakıldığında bir haftada yarım kilo ile bir kilo arasında kilo vermek gereklidir . Bir haftada 5 kilo verebilmek için düşük kalorili yiyecekler tüketerek spor yapmak önemlidir. Aralıklı antrenman yapmanın yanı sıra alınan besinlerin 2 katı kalori yakmak gerekir.

birhaftada5kilovermekiçin
birhaftada5kilovermekiçin

Kilo Verme Adımları

Kilo vermek için yapılacak adımlar arasında Belli başlı noktalar bulunur. Bunlar:

Kalori saymak: bir günde yakılan kaloriden daha az kalori almak hızlı bir şekilde kilo vermeyi destekler. Eğer bir hafta gibi bir kısa sürede kilo vermek isteniyorsa en azından bu hafta boyunca düşük kalorili ürünler tüketmek gerekir. Yoğun egzersizlerin yanı sıra basit egzersizleri de programınıza eklemek kilo verme süreciniz hızlandıracaktır.

Düzenli antrenman yapmak: özellikle bir hafta yüksek oranda kilo vermek için yeterli bir süre değildir. Fakat yine kilo vermek isteniyorsa düşük kalorili beslenerek sürekli olarak spor yapmak ve programı yoğun tutmak gerekir.

Karbonhidrat diyetten çıkarmak: karbonhidratlar özellikle hızlı bir şekilde kilo almanızı ve bu kiloların da kalıcı olmasını sağlar. Bundan dolayı eğer hızlı kilo vermek isteniyorsa kısa süreli olsa bu ürünler diyet listesinden çıkarılmalıdır.

Yağsız ürünler tüketmek: yağlı ve kızarmış ürünleri tüketmek hızlı bir şekilde kilo alımını destekler. Dolayısıyla bu ürünlerin hızlı kilo verme sürecinde diyetten çıkarılması yağ yakımını arttıracaktır.

Yoğun bir şekilde egzersiz yaptıktan sonra bunu haftanın 7 gününü entegre ettiğinizde sağlıklı ve hızlı kilo verme işlemlerini tamamlamış olursunuz. Ayrıca kilo vermek için kendinizi zorlamamalısınız. Kilo vermekle takıntılı olmak yerine sağlığınızı düşünmelisiniz. Böylelikle süreç daha hızlı ve sağlıklı olarak ilerleyecektir. Yapacaklarınızı yazarak ilerlemeniz başarılarınızı görmenize ve böylelikle mutlu devam etmenize destek verecektir. Dolayısıyla sürecin hızlanmasında bu işlemleri unutmamalısınız. Aynı zamanda diyet listesi planına tam olarak uymak da süreci kolaylaştıracaktır.

FİTNESS UZAKTAN PT HİZMETİ

İşte tamda bu noktada Türkiye’nin ilk uzaktan pt antrenörü olan Özgür Mustafa Geldeç ile beraber , uzaktan spor eğitimine katılabilirsiniz. Böylece fitness uzaktan eğitim hizmetinde bulunan , online diyet programları , online fitness programları ve supplement tavsiyeleri ile daha hızlı sonuçlar alabilirsiniz.

Eğitim almak için tıklayın fitcevap.com 

İlgili blog gönderileri